Fixtures

Click here to download a pdf version of The Pony Inn 2018 Fixtures (as at 02/05/2018).

DateDayTimeLeagueHomeAwayPitchUmpires
To be rearranged (from 28/05)Mon18:30MensTitansManor MenTopSarnia Leadworks Tornadoes
To be rearranged (from 18/06)Mon18:30MenTitansSarnia Leadworks TornadoesTopDrunken Duck Rangers
23/07/2018Mon18:30MensManor MenSarnia Leadworks TornadoesTopR&D De Jersey Rebels
24/07/2018Tue18:301st Div KO FinalDrop the L Hornets (Winner 3)Trust Corporation Tornadoes (Winner S1)TopKJ Simon Tomahawks (Loser S1) (GSA Plate)
25/07/2018Wed18:30MensManor MenDrunken Duck RangersTopR&D De Jersey Rebels
26/07/2018Thu18:302nd DivFirst NamesE & G PiratesTopOff The Wall Outlaws
26/07/2018Thu18:302nd DivMisfitsCimandis The OriginalsBotRaptors
27/07/2018Fri18:30MensR&D De Jersey RebelsTitansTopManor Men
28/07/2018Sat09:30 - 11:00DevMini's & Junior Development
28/07/2018Sat12:002nd DivLock-In Hit SquadRaptorsTopCimandis The Originals
28/07/2018Sat12:002nd DivOff The Wall OutlawsFirst NamesBotKJ Simon Tomahawks
28/07/2018Sat14:001st DivDrop the L HornetsTigersTopTrust Corporation Tornadoes
28/07/2018Sat14:00RGSRearranged Game Slot (2nd Div)Top
28/07/2018Sat16:002nd DivNerineManor Farm SluggersTopE & G Pirates
28/07/2018Sat16:00RGSRearranged Game Slot (1st Div)Top
29/07/2018SunKOMens Knock Out
29/07/2018Sun(Game 1) 10:00KODrunken Duck RangersSarnia Leadworks TornadoesTopManor Men
29/07/2018Sun(Game 2) 12:00KOManor MenTitansTopLoser 1 (Drunken Duck Rangers/Sarnia Leadworks Tornadoes)
29/07/2018Sun(Game S1) 14:00KOR&D De Jersey RebelsWinner 1TopLoser 2 (Manor Men/Titans)
29/07/2018Sun(Final) 16:00KOWinner 2Winner S1TopLoser S1 (R&D De Jersey Rebels/Winner 1) (GSA Plate)
29/07/2018SunTBCxIsland Training
30/07/2018Mon18:30MensDrunken Duck RangersManor MenTopR&D De Jersey Rebels
31/07/2018Tue18:301st DivTigersNE Electric RookiesTopDrop the L Hornets
01/08/2018Wed18:30MensDrunken Duck RangersSarnia Leadworks TornadoesTopManor Men
02/08/2018Thu18:302nd DivFirst NamesNerineTopRaptors
02/08/2018Thu18:302nd DivManor Farm SluggersE & G PiratesBotLock-In Hit Squad
03/08/2018Fri18:30MensManor MenR&D De Jersey RebelsTopSarnia Leadworks Tornadoes
04/08/2018Sat09:30 - 11:00DevMini's & Junior Development
04/08/2018Sat12:001st DivDrop the L HornetsKJ Simon TomahawksTopTigers
04/08/2018Sat12:002nd DivE & G PiratesCimandis The OriginalsBotOff The Wall Outlaws
04/08/2018Sat14:002nd DivMisfitsLock-In Hit SquadTopE & G Pirates
04/08/2018Sat14:002nd DivRaptorsOff The Wall OutlawsBotCimandis The Originals
04/08/2018Sat16:00RGSRearranged Game SlotTop
04/08/2018Sat16:00RGSRearranged Game SlotBot
05/08/2018SunKOAll Division Knock Out - ROUND ONE
05/08/2018Sun-KODrawings are made at random, therefore:
ANY TEAMS NOT ELIGIBLE/UNABLE TO UMPIRE BUT SCHEDULED TO DO SO MUST MAKE ALTERNATIVE ARRANGEMENTS
05/08/2018Sun(Game 1) 10:00KOCimandis The OriginalsRaptorsTopFirst Names
05/08/2018Sun(Game 2) 10:00KOLock-In Hit SquadTrust Corporation TornadoesBotOff The Wall Outlaws
05/08/2018Sun(Game 3) 12:00KOFirst NamesOff The Wall OutlawsTopLoser 1 (Cimandis The Originals/Raptors)
05/08/2018Sun(Game 4) 12:00KOTigersManor Farm SluggersBotLoser 2 (Lock-In Hit Squad/Trust Corporation Tornadoes)
05/08/2018Sun(Game 5) 14:00KODrop the L HornetsNerineTopLoser 3 (First Names/Off The Wall Outlaws)
05/08/2018Sun(Game 6) 14:00KOEast Harbour BuccaneersE & G PiratesBotLoser 4 (Tigers/Manor Farm Sluggers)
05/08/2018Sun(Game 7) 16:00KOKJ Simon TomahawksMisfitsTopLoser 5 (Drop the L Hornets/Nerine)
05/08/2018Sun(Game 8) 16:00KONE Electric RookiesWinner 3BotLoser 6 (East Harbour Buccaneers/E & G Pirates)
05/08/2018SunTBCxIsland Training
07/08/2018Tue18:301st DivKJ Simon TomahawksNE Electric RookiesTopEast Harbour Buccaneers
08/08/2018Wed18:30MensTitansDrunken Duck RangersTopSarnia Leadworks Tornadoes
09/08/2018Thu18:302nd DivFirst NamesMisfitsTopCimandis The Originals
10/08/2018Fri18:30MensSarnia Leadworks TornadoesManor MenTopTitans
11/08/2018Sat09:30 - 11:00DevMini's & Junior Development
11/08/2018Sat12:002nd DivNerineLock-In Hit SquadTopEast Harbour Buccaneers
11/08/2018Sat14:002nd DivOff The Wall OutlawsCimandis The OriginalsTopE & G Pirates
11/08/2018Sat16:002nd DivManor Farm SluggersMisfitsTopRaptors
12/08/2018SunKOAll Division Knock Out - ROUND TWO
12/08/2018Sun-KODrawings are made at random, therefore:
ANY TEAMS NOT ELIGIBLE/UNABLE TO UMPIRE BUT SCHEDULED TO DO SO MUST MAKE ALTERNATIVE ARRANGEMENTS
12/08/2018Sun(Game Q1) 10:00KOWinner 5 (Drop the L Hornets/Nerine)Winner 6 (East Harbour Buccaneers/E & G Pirates)TopLoser 8 (NE Electric Rookies/Winner 3)
12/08/2018Sun(Game Q2) 10:00KOWinner 8 (NE Electric Rookies/Winner 3)Winner 4 (Tigers/Manor Farm Sluggers)BotLoser 7 (KJ Simon Tomahawks/Misfits)
12/08/2018Sun(Game Q3) 12:00KOWinner 1 (Cimandis The Originals/Raptors)Winner 2 (Lock-In Hit Squad/Trust Corporation Tornadoes)TopLoser Q1
12/08/2018Sun(Game S1) 12:00KOWinner 7 (KJ Simon Tomahawks/Misfits)Winner Q1BotLoser Q2
12/08/2018Sun(Game S2) 14:00KOWinner Q3Winner Q2TopLoser Q3
12/08/2018Sun(Final) 16:00KOWinner S1Winner S2TopLoser S2 (GSA PLate)
12/08/2018SunTBCXIsland Training
14/08/2018Tue18:30RGSRearranged Game Slot (1st Div)Top
15/08/2018Wed18:30RGSRearranged Game Slot (Mens)Top
16/08/2018Thu18:30RGSRearranged Game Slot (2nd Div)Top
17/08/2018FrixBristol wRec
18/08/2018Sat09:30 - 11:00DevMini's & Junior Development
18/08/2018SatxBristol wRec
19/08/2018Sunx
21/08/2018Tue18:30RGSRearranged Game Slot (1st Div)Top
22/08/2018Wed18:30RGSRearranged Game Slot (Mens)Top
23/08/2018Thu18:30RGSRearranged Game Slot (2nd Div)Top
25/08/2018Sat09:30 - 11:00DevMini's & Junior Development - Cancelled re Tournament
25/08/2018SatAll DayTournSecond Division Closed Tournament
26/08/2018SunAll DayTourn
28/08/2018Tue18:30RGSRearranged Game Slot (1st Div)Top
29/08/2018Wed18:30RGSRearranged Game Slot (Mens)Top
30/08/2018Thu18:30RGSRearranged Game Slot (2nd Div)Top
01/09/2018Sat12:00RGSRearranged Game SlotTop
01/09/2018Sat14:00RGSRearranged Game SlotTop
01/09/2018Sat16:00RGSRearranged Game SlotTop
04/09/2018Tue18:30RGSRearranged Game Slot (1st Div)Top
05/09/2018Wed18:30RGSRearranged Game Slot (Mens)Top
06/09/2018Thu18:30RGSRearranged Game Slot (2nd Div)Top
07/09/2018Fri-Softball World Series (Island Co-Ed Team Trip)
08/09/2018Sat-
09/09/2018Sun-
10/09/2018Mon-
11/09/2018Tue18:301st DivBestRestTopGSA
12/09/2018Wed18:30MensBestRestTopGSA
13/09/2018Thu18:302nd DivBestRestTopGSA
15/09/2018SatTBC2nd Div UptonJersey 2nd Div League WinnerGuernsey 2nd Div League Winner-JSA
15/09/2018SatTBC1st Div UptonJersey 1st Div League WinnerGuernsey 1st Div League Winner-JSA
15/09/2018SatTBCMuratti BJersey BGuernsey B-JSA
15/09/2018SatTBCMuratti AJersey AGuernsey A-JSA

The fixtures on this page were last modified on September 11, 2017 9:59 am by Sarah Bryce.here


WordPress Security